shareМи в мережі:

ua

keyboard_arrow_down

en

ro

14 973осібнаселення

170км²площа ОТГ

7населених пунктіву складі ОТГ

Про громаду

Минуле, сьогодення та майбутнє

Історія створення

Ванчиковецька сільська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», внаслідок об'єднання трьох сільських рад: Ванчиковецької (села Ванчиківці,Ванчинець), Костичанівської (село Костичани, Думени, Новоіванківці ) та Черленівської (села Черленівка).

 У жовтні 2020 року під час проведення місцевих виборів відбулось приєднання до Ванчиковецької громади наступних сільських рад: Тарасовецька сільська рада, Фороснянська сільська рада, Жилівська сільська рада та Щербинецька сільська рада. Повноваження нової ради, депутатів та сільського голови восьмого скликання почались 07 грудня 2020 року на першій організаційній сесії, яку скликав голова Ванчиковецької сільської територіальної виборчої комісії – Пасат Василь Миколайович. Було обрано 26 депутатів за пропорційною виборчою системою з відкритими виборчими списками. 

Громада сьогодні

Територія громади межує:

  1. На півночі – Клішковецька громада
  2. На півдні – Румунія та протікає річка Прут
  3. На заході – Новоселицька громада
  4. На сході – Мамалигівська громада.

Освітні потреби населення ОТГ задовольняє 4 заклади загальної середньої освіти 1-3 ступенів: Костичанівський ліцей , Ванчиківецький ліцей,  Черленівський ліцей, Тарасовецький ліцей,  в яких навчається понад 850 дітей. Громада також є засновником 4-х дитячих садків: 

ЗДО «Стелуца» (Ясла-садок)  с. Костичани", ЗДО «Флуєраш»(ясла-садок) с. Ванчиківці, ЗДО «Золота рибка» (ясла-садок) с. Черленівка, Тарасовецький ЗДО (ясла-садок), яких відвідують 300 дошкільнят. До Ванчиковецького опорного закладу відносяться: Щербинецька гімназія, Фороснянська гімназія  та Жилівський НВК.

Також громада прийняла до комунальної власності Дитячий оздоровчий табір «Калинка», Новоселицький міжшкільний навчально-виробничий комбінат та Костичанівську музичну школу з філіями у Ванчиківцях та Черленівці.

Підтримка наших захисників

З початку повномасштабного вторгнення  російської федерації, Ванчиковецька громада розпочала активно підтримувати наших захисників, у співпраці з місцевими волонтерами та просто небайдужими жителями громади організували доставку та фронт гуманітарну допомогу.

Паспорт громади

Основні показники

Чисельність населення

Станом на 1 грудня 2021 рокуосіб всього

2608 Ванчиківці

3157 Костичани

2307 Черленівка

4830 Тарасівці

598 Жилівка

821 Форосна

652 Щербинці

Соціально-демографічні характеристики

52 %

Жінки 6430

44 %

Чоловіки 5464

416

Діти
201 до 14 років
215 14-18 років
Територія та ресурси

170

км² Площа громади

7

Населених пунктів у складі

93

млн. грн. Річний бюджет

29

Закладів на балансі громади
На балансі громади

school 4

Загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступеня

castle 3

Загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступеня

fort 7

Дошкільних навчальних закладів

location_city 7

Закладів культури

Наша команда

Структура громади

Сільська рада

Старости

Депутати

Економіка

Ключові напрямки

Основні економічні складові

Переважна частина населення зайнята у сільському господарстві та його переробці. Основою зайнятості населення є робота на  загальноосвітніх школах, дошкільних навчальних закладах та приватні підприємства. Діють підприємства промислової сфери, пилорами в с.Черленівка, с.Тарасівці, пекарні, цегельний завод в с.Черленівка, приватні ремесла такі як виготовлення дверей та вікон, ковальні, а також магазини, кафе, бари, ресторани тощо.

Через території громади проходить залізничне сполучення Львівська укрзалізниця та міжнарожне сполучення Чернівці – Ларга (Молдова) . Основним автомобільним сполученням є автомобільний шлях Н10 Кишинів – Чернівці.

Аграрний сектор Ванчиковецької ОТГ спеціалізується у галузях рослинництво і тваринництво. На території громади функціонують декілька фермерських господарств.

Основними бюджетоутворючими надходженнями до бюджету Ванчиковецької ОТГ є місцеві податки та збори (41%), податок на доходи, податок на прибуток,  податку на доходи фізичних осіб (58%).     З 01.01.2021 року Ванчиковецька сільська рада перейшла на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом України, ще одним бюджетоутворюючим чинником став податок на доходи фізичних осіб (60% від загального обсягу).

Проекти

Інвестиційні

Новий

19 грудня 2021Спортивний майданчик с. Черленівка

Детальнішеarrow_left
Реалізовано

Сонячна електростанція Екотехнік-Тарасівці

СЕС Екотехнік-Тарасівці є найбільшою в Західній Україні сонячною електростанцію. Введена в експлуатацію в 2019 році, вона займає площу в 108 гектарів землі та має загальну потужність 58.78 МВт

Детальнішеarrow_left
Реалізовано

12 липня 2021Спортивний парк в селі Форосна

Детальнішеarrow_left

Новини

Останні події та

06 травня 2024Вшанування пам'яті Героїв: у Ванчиковецькій громаді встановили меморіальні дошки загиблим воїнам.

Детальнішеarrow_left

05 травня 2024Зі світлим святом Великодня!

Детальнішеarrow_left

03 травня 2024З Великоднем на передовій!

Детальнішеarrow_left

Документи

Основні

Відповіді

Поширені запитання та

Дивіться також

Корисна інформація

bookmark_addedlocal_libraryapps

Новини та подіїОстанні новини та події нашої громадиmore_horizЧитати

gavelsignal_cellular_altwork_outline

ЗакупівліЗакупівлі Ванчиковецької громадиmore_horizДетальніше

file_copyattach_filemore_horiz

ДокументиОфіційні документиmore_horizПереглянути