14 973осібнаселення
170км²площа ОТГ
7населених пунктіву складі ОТГ
Про громаду
Минуле, сьогодення та майбутнє
Історія створення
Ванчиковецька сільська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», внаслідок об'єднання трьох сільських рад: Ванчиковецької (села Ванчиківці,Ванчинець), Костичанівської (село Костичани, Думени, Новоіванківці ) та Черленівської (села Черленівка).
У жовтні 2020 року під час проведення місцевих виборів відбулось приєднання до Ванчиковецької громади наступних сільських рад: Тарасовецька сільська рада, Фороснянська сільська рада, Жилівська сільська рада та Щербинецька сільська рада. Повноваження нової ради, депутатів та сільського голови восьмого скликання почались 07 грудня 2020 року на першій організаційній сесії, яку скликав голова Ванчиковецької сільської територіальної виборчої комісії – Пасат Василь Миколайович. Було обрано 26 депутатів за пропорційною виборчою системою з відкритими виборчими списками.
Громада сьогодні
Територія громади межує:
- На півночі – Клішковецька громада
- На півдні – Румунія та протікає річка Прут
- На заході – Новоселицька громада
- На сході – Мамалигівська громада.
Освітні потреби населення ОТГ задовольняє 4 заклади загальної середньої освіти 1-3 ступенів: Костичанівський ліцей , Ванчиківецький ліцей, Черленівський ліцей, Тарасовецький ліцей, в яких навчається понад 850 дітей. Громада також є засновником 4-х дитячих садків:
ЗДО «Стелуца» (Ясла-садок) с. Костичани", ЗДО «Флуєраш»(ясла-садок) с. Ванчиківці, ЗДО «Золота рибка» (ясла-садок) с. Черленівка, Тарасовецький ЗДО (ясла-садок), яких відвідують 300 дошкільнят. До Ванчиковецького опорного закладу відносяться: Щербинецька гімназія, Фороснянська гімназія та Жилівський НВК.
Також громада прийняла до комунальної власності Дитячий оздоровчий табір «Калинка», Новоселицький міжшкільний навчально-виробничий комбінат та Костичанівську музичну школу з філіями у Ванчиківцях та Черленівці.
Підтримка наших захисників
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації, Ванчиковецька громада розпочала активно підтримувати наших захисників, у співпраці з місцевими волонтерами та просто небайдужими жителями громади організували доставку та фронт гуманітарну допомогу.
Паспорт громади
Основні показники
Чисельність населення
Станом на 1 грудня 2021 рокуосіб всього
2608 Ванчиківці
3157 Костичани
2307 Черленівка
4830 Тарасівці
598 Жилівка
821 Форосна
652 Щербинці
Соціально-демографічні характеристики
52 %
44 %
416
Територія та ресурси
170
7
93
29
На балансі громади
school 4
castle 3
fort 7
location_city 7
Наша команда
Структура громади
Сільська рада
Старости
Депутати
Економіка
Ключові напрямки
Основні економічні складові
Переважна частина населення зайнята у сільському господарстві та його переробці. Основою зайнятості населення є робота на загальноосвітніх школах, дошкільних навчальних закладах та приватні підприємства. Діють підприємства промислової сфери, пилорами в с.Черленівка, с.Тарасівці, пекарні, цегельний завод в с.Черленівка, приватні ремесла такі як виготовлення дверей та вікон, ковальні, а також магазини, кафе, бари, ресторани тощо.
Через території громади проходить залізничне сполучення Львівська укрзалізниця та міжнарожне сполучення Чернівці – Ларга (Молдова) . Основним автомобільним сполученням є автомобільний шлях Н10 Кишинів – Чернівці.
Аграрний сектор Ванчиковецької ОТГ спеціалізується у галузях рослинництво і тваринництво. На території громади функціонують декілька фермерських господарств.
Основними бюджетоутворючими надходженнями до бюджету Ванчиковецької ОТГ є місцеві податки та збори (41%), податок на доходи, податок на прибуток, податку на доходи фізичних осіб (58%). З 01.01.2021 року Ванчиковецька сільська рада перейшла на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом України, ще одним бюджетоутворюючим чинником став податок на доходи фізичних осіб (60% від загального обсягу).
Проекти
Інвестиційні
СЕС Екотехнік-Тарасівці є найбільшою в Західній Україні сонячною електростанцію. Введена в експлуатацію в 2019 році, вона займає площу в 108 гектарів землі та має загальну потужність 58.78 МВт
Новини
Останні події та
Документи
Основні
Відповіді
Поширені запитання та
Дивіться також
Корисна інформація